Öveges József Szakkollégium

A pályázat folytatása

Az NTP-SZKOLL-21-0028 pályázat a 2022/2023-as tanévben is folytatódik az Öveges József Szakkollégiumban.

A pályázat folytatása

Csatlakozz hozzánk!

Csatlakozz Te is az Öveges József Szakkollégium csapatához! Legyél TE is Szakkolis!

Csatlakozz hozzánk!

Üzleti kommunikáció szakszeminárium az Öveges József Szakkollégiumban

Első alkalommal szervezünk Üzleti kommunikációs szakszemináriumot az Öveges József Szakkollégium keretében.

A részvétel jelentkezéshez kötött.

Várunk minden szakkollégistát!

Két részletben lett megtartva a 15 órás Üzleti kommunikációs szakszeminárium Ádámné Dr. Major Andrea vezetésével.

1. alkalom keretében:

Hallgatóink megismerkedtek a kommunikációhoz köthető fogalmakkal. Megkülönböztették a verbális és a nonverbális gesztusokat, amelyeket aktívan használunk társalgás közben. Szót ejtettek a kommunikációnak különböző stílusairól, mindezekután a beszéd és az írás technikáit kapcsolták össze a gyakran használt nyelvekke. Folytatásképpen pedig az artikuláció, hangerő, hanglejtés és a hangszín kapott hangsúlyt. Ezekután következhetett a tempó és beszédszünet ideális megtartása, végezetül pedig a nonverbális kommunikáció kialakítása.

2. alkalom keretében:

Folytatásképpen következtek a gesztus és mimika technikák, valamint a megfelelő tekintet kialakítása a hallgatóközönséggel. Ezekután következhetett az előadástartás közben előforduló normák begyakorlása, mint például a megfelelő testtartás, vagy épp az ideális távolságtartás, de nem szabad megfeledkezni a kultúrált karjelzésekről sem. Meggyőzéstechnikákat tanulhattak hallgatóink, hogyan tudják alkalmazni az önérvényesítést. Végezetül következhetett az előadásnak az összképe, valamint azok begyakorlása.

További képek itt!

A programról nyilvánosan elérhető prezentáció itt!

NTP-SZKOLL-20-0037

Az esemény a Nemzeti Tehetség Program „Fejlődjünk közösen!” a Neumann János Egyetem Öveges József Szakkollégiuma működésének támogatása pályázat keretein belül valósult meg.

- SzakkoliTeam -

Kapcsolatok